بازار داغ گروه‌های مجازی گردشگری در فصل تعطیلات

بازار داغ گروه‌های مجازی گردشگری در فصل تعطیلات

گردشگری مجازی

در حالی به اواسط فصل تعطیلات تابستان نزدیک می‌شویم که بازار گروه‌ها و تورهای مجازی گردشگری هر روز و هر روز داغ‌تر می‌شود ولی به گفته‌ی مسئولان اغلب این تورها به صورت غیرمجاز فعالیت دارند و خدمات ارائه شده از سوی آن‌ها قابل اعتماد و اطمینان نیست.

به گزارش ایسنا، حتماً هر از گاهی در فضای مجازی با تبلیغ گروه‌های گردشگری برای برگزاری تورهای داخل و خارج کشور با شرایط ویژه مانند تخفیف‌های خاص یا پرداخت هزینه‌های سفر به صورت اقساطی مواجه می‌شوید و گاهاً نیز با توجه به شرایط اقتصادی حاکم به تماس با این گروه‌ها نیز ترغیب شده‌اید.

البته این روزها با توجه به گرانی هزینه‌های سفر و در ایامی که در کشورمان به عنوان فصل تعطیلات و سفر جا افتاده، بازار عرضه این تورها به مراتب داغ‌تر شده است ولی مسئولان حوزه گردشگری معتقدند که بسیاری از این گروه‌ها فاقد مجوزهای لازم از میراث فرهنگی برای فعالیت هستند و خدمات آن‌ها می‌تواند قابل اطمینان نباشد.

هرچند تاکنون در کشور برنامه‌ای منسجم برای برخورد یا مجوزدار کردن این فعالیت‌های مجازی صورت نگرفته ولی در شهر جهانی و گردشگری یزد، ساماندهی گروه‌های مذکور به همت انجمن صنفی دفاتر خدمات آژانس‌های گردشگری و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان در قالب پایلوت کشوری در دستور کار قرار گرفته است.

«هما خورشیدی» معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در مورد فعالیت این گروه‌های گردشگری می‌گوید: برخی از گروه‌های گردشگری به منظور جذب گردشگر اقدام به برگزاری سفرهایی اقساطی می‌کنند که این اقدام از سوی گروه‌های مجازی غیرمجاز به هیچ وجه تایید نمی‌شود و تخلف است.

خورشیدی با تاکید بر این که فعالیت اکثر این گروه‌ها به صورت طبیعت‌گردی و گاهاً با اقامت یک شب همراه است، بیان می‌کند: بسیاری از این گروه‌ها که در قالب تورهای مسافرتی فعالیت می‌کنند، از مجوزهای میراث فرهنگی برخوردار نیستند لذا اقامت و خدمات سفر ارائه شده از سوی آن‌ها به ویژه راهنمای گردشگری، قابل اعتماد و اطمینان نیست و در همین رابطه نیز تاکنون چند مورد از این گروه‌ها شناسایی و با آن‌ها برخورد شده است.

وی به کیفیت بالای خدمات تورهای گردشگری مجاز در استان اشاره و تصریح می‌کند: این تورهای گردشگری بنا به نوع خدمات از تنوع قیمت مناسبی برخوردار هستند و گردشگران می‌توانند با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی مجاز، تورهایی با کیفیت‌ها و قیمت‌هایی مناسب و بعضاً قیمت‌تمام شده کمتری نسبت به گروه‌های غیرمجاز و همچنین قابل اطمینانی دریافت کنند.

«محمدمهدی رجایی‌فرد» نائب رییس دفاتر خدمات آژانس‌های مسافرتی استان یزد هم در مورد فعالیت گروه‌های مجازی و غیرمجاز گردشگری می‌گوید: برای اولین بار در کشور، اداره کل میراث فرهنگی و انجمن صنفی دفاتر خدمات آژانس‌های گردشگری استان در قالب طرح پایلوت کشوری به ساماندهی این گروه‌ها خواهد پرداخت.

وی ضرورت اجرای این طرح را تضمین سلامت، امنیت و آرامش خاطر گردشگران عنوان و اضافه می‌کند: متاسفانه گروه‌هایی که بیشتر در قالب طبیعت‌گردی فعال می‌شوند، نه تنها گردشگر را بیمه نمی‌کنند بلکه خدماتی با کیفیت پایین و ارزان قیمت به وی ارائه می‌دهند.

 این مسئول از برخورد موردی با چندین گروه گردشگری متخلف یاد می‌کند و می‌گوید: در قالب این طرح تمام این گروه‌ها در سامانه ثبت و مجوزدار خواهند شد تا مجاب به ارائه خدمات باکیفیت و استاندارد به گردشگران شوند و در صورت کوتاهی در این زمینه امکان برخورد با آنها وجود داشته باشد.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.