جاذبه های سواحل تایلند

سواحل تایلند را نرفته ببینید و بشناسید

ساحل پاتونگ

پوکت بزرگ‌ترین جزیرهِ تایلند است. همچنین ساحل پاتونگ بزرگ‌ترین ساحلِ این جزیره و بدون اغراق، یکی از محبوب‌ترین سواحل تایلند است، و آمار گردشگرانی که به این ساحل می‌روند نشان‌دهنده محبوبیت آن است.

سواحل تایلند

به نظر شما چرا ساحل پاتونگ بین بقیه سواحل تایلند این همه محبوب است؟

  • خط ساحلی آن خیلی عریض است و شما فضای بیشتری برای لذت بردن از دریا، منظره و آفتاب‌گیری دارید. البته اگر زمانی که جمعیت ساحل پاتونگ زیاد است به آن‌جا بروید، اهمیت این مساله را بیشتر خواهید فهمید.
  • ماسه ساحل پاتونگ خیلی نرم، تمیز و به رنگ سفید است.
  • آب ساحل پاتونگ به اندازه کافی گرم است و شنا در آن لذت خاصی دارد.
  • هتل، رستوران و فروشگاه‌های زیادی در نزدیکی‌های ساحل پاتونگ است.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب ساحل پاتونگ این است که تجربه شما در روز و شب از آن خیلی فرق دارد. چرا؟ چون اگر در طول روز آن‌جا بروید، می‌بینید که یک سری با جت اسکی در حال خوشگذرانی هستند و بقیه با بدن‌های ضدآفتاب مالیده در حال آفتاب‌گیری هستند، اما شب‌ها ساحل پاتونگ دنیای دیگری است چون گردشگران و محلی‌ها در آن جمع می‌شوند و یک نوع پارتیِ کنار دریا راه می‌اندازند که همه‌اش با رقص و آواز می‌گذرد.

سواحل تایلند

البته طرفِ دیگر قضیه را هم بهتر است ببینیم: بر اساس نظرات کاربرانی که سواحل تایلند را تجربه کرده‌اند، ساحل پاتونگ برای افرادی که دنبال یک جای آرام و خلوت هستند، گزینه مناسبی نیست، چون همیشه یک جریان پرهمهمه در آن وجود دارد و در بعضی فصل‌ها هم خیلی شلوغ است.

ساحل پاتونگ را از روی نقشه زیر می‌توانید به راحتی پیدا کنید:

ساحل ریلی، کرابی

به یکی از عجیب‌ترین سواحل تایلند خوش آمدید! می‌دانید چه چیزی در مورد این ساحل عجیب است؟ این که خودش جزیره نیست ولی تنها راه دسترسی به آن، با قایق و کشتی است. به اضافه، ساحل ریلی به خاطر موقعیت جغرافیایی‌اش، یک نوع حس انزوا به شما می‌دهد که شاید در بقیه سواحل تایلند آن را نداشته باشید.

سواحل تایلند

آبِ ساحل کرابی بسیار زلال و آبی است و در افق آن که نگاه کنید، جزایرِ کوچکی را می‌بینید که حس آرامش و دور بودن از غلغله دنیای بیرون را به شما می‌دهد. همچنین اگر طرفدار عکاسی هم هستید، این منطقه می‌تواند عکس‌ها و خاطرات زیبایی برایش شما ایجاد کند. حتی اگر از افق رو برگردانده و پشت سرتان را نگاه کنید، زیباییِ دیگری می‌بینید: صخره‌های بلند و صاف که با گیاه‌های سبز پوشانده شده‌اند و انگار دیواری از جنس طبیعت پیش روی شماست.

برای کامل‌تر کردن راهنمای سواحل تایلند، باز هم سراغ نظرات کاربران و تورلیدرهای محلی رفتیم. این افراد می‌گویند که ساحل ریلی در طول سال معمولا خلوت است، مگر این که در فصل شلوغی بروید. پس اگر می‌خواهید سفر آرامی داشته باشید، زمان سفرتان را از قبل بررسی کنید.

یک خبر خیلی خوب هم برای صخره‌نوردان داریم! ساحل ریلی در بین بقیه سواحل تایلند، بهشتِ صخره‌نوردان است. این قضیه به قدری محبوب است که چند مدرسه صخره نوردی هم در اطراف آن برای آموزش‌های اولیه وجود دارد.

سواحل تایلند

یک صخره معروف هم در کنار ساحل ریلی وجود دارد. می‌دانید به چه معروف است؟ این صخره دقیقا کنار آب است و صخره‌نوردانی که کمی هیجان و آدرنالین دوست دارند، بعد از بالا رفتن از صخره، با یک شیرجه نفس‌بُر، در آب می‌پرند.

البته این را هم بهتر است از کاربران به شما منتقل کنیم که در ساحل ریلی، کار دیگری جز شنا، آفتاب‌گیری و صخره‌نوردی برای انجام دادن وجود ندارد، چون همانطور که گفتیم، جایی آرام و نسبتا منزوی است. پس قبل از سفر، این مساله حتما مد نظرتان باشد.

اگر برای رفتن به ساحل ریلی به مسیریابی لازم دارید، از این نقشه استفاده کنید:

ساحل لانگ

می‌دانید چرا اسم این ساحل را «لانگ» گذاشته‌اند؟ کلمه «Long» در انگلیسی به معنی طولانی است، و این ساحل هم دقیقا لانگ است، یک ساحل طولانی و عریض. رستوران‌هایی که دقیقا لب ساحل هستند و منظره‌ای که از شکلِ کم‌نظیرِ جزایر کوفی فی به شما می‌دهند، تجاربی هستند که در بقیه سواحل تایلند به دست نمی‌آیند.

سواحل تایلند

بر خلاف بسیاری از ساحل‌های جزیره کولانتا، ساحل لانگ تقریبا هیچ سنگ نوک‌تیز یا خطر دیگری برای شنا کردن ندارد و یکی از امن‌ترین سواحل تایلند برای شنای بزرگ‌سالان و مخصوصا کودکان است. خیلی دقیق بخواهیم بگوییم، کفِ آن شنی است و با یک شیب ملایم عمیق‌تر می‌شود.

گردشگرانی که به ساحل لانگ رفته‌اند می‌گویند که این روزها، این ساحل بیشتر حال و هوای خانوادگی دارد (هم به خاطر قیمتِ پایین امکانات اطراف آن و هم به خاطر امنیت بالا). همچنین اگر دنبال اقامتگاهی خوب و به‌صرفه هستید، سری به قسمت شمالی ساحل بزنید.

زمانی که خورشید غروب می‌کند، زندگیِ شبانه ساحل لانگ تازه طلوع می‌کند. این دورهمی‌ها هم در کنار آب و لب ساحل و هم در کنار جاده برگذار می‌شوند، ولی ساحل به اندازه‌ای طول دارد که اگر دلتان نمی‌خواهد سر و صدای دورهمی آرامش شما را به هم بریزد، می‌تواند به یک قسمت آرام‌تر بروید.

سواحل تایلند

یک دلیل دیگر برای این که ساحل لانگِ جزیره کولانتا نسبت به سواحل همسایه‌اش (پوکت) خیلی پیشرفت نکرده، این است که هنوز فرودگاه ندارد و برای دسترسی به بخش‌هایی از آن باید سفر دریاییِ کوتاهی داشته باشید. برای مثال، در بسیاری از جزایر تایلند، زمین‌های بازی گلف ساخته شده‌اند، اما در این جزیره فقط چند زمین مینیاتوری وجود دارد.

بین خودمان بماند

در ماه‌های مِه و ژوئن، طوفان‌های پیاپی در ساحل لانگ وجود دارد و به همین دلیل، بسیاری از کسب و کارهای اطراف آن تا نوامبر، تعطیل می‌کنند. در این ماه‌ها می‌توانید به ساحل لانگ بروید، اما پیشنهاد نمی‌کنیم.

راه دسترسی به ساحل لانگ را می‌توانید از نقشه زیر پیدا کنید:

ساحل هواهین

ساحل هواهین در بین گردشگران، به خوش‌مسیر بودن و خط ساحلیِ صافش خیلی معروف است چون فاصله چندانی با بانکوک ندارد. اگر یک شناگر حرفه‌ای هستید و دوست دارید روی موج‌های دریا شنا کنید، ساحل هواهین را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. اما اگر می‌خواهید یک تفریح خانوادگی در سواحل تایلند داشته باشید، اینجا گزینه مناسبِ شماست. چرا؟

سواحل تایلند

شیب لب ساحل تا داخل آب خیلی ملایم است و کف آن‌ هم شنِ نرم است. این یعنی موج، جریان و عمق زیادی برای شنا وجود ندارد، اما همانطور که گفتیم، برای آب‌بازیِ کودکان، ساحل مناسبی است.

در ساحل هواهین ورزش‌های آبیِ زیادی وجود دارد که اگر درگیرشان شوید، نه تنها حوصله‌تان سر نمی‌رود بلکه اصلا گذر زمان را متوجه نخواهید شد.

سواحل تایلند777777777777777777777

اما یک پیشنهاد جذاب‌تر برای شما داریم: هواهین یک مرکز اسپا دارد که در سطح جهانی شناخته شده است. البته نباید زمین‌های گلف آن را که با استانداردهای جهانی ساخته شده‌اند، از یاد برد.

برای رسیدن به ساحل هواهین، راه را از روی نقشه ببینید:

ساحل کاتا

چند کیلومتر که از ساحل شلوغِ پاتونگ دور شوید، به ساحل کاتا می‌رسید، ساحلی نسبتا آرام و ساده. ساحل کاتا هر آنچه که از سواحل تایلند انتظار دارید را دارد: درختان نخل، آبِ گرم و منظره زیبا، اما در اطراف آن، هتل‌ و مراکز خریدِ چندانی وجود ندارد.

سواحل تایلند

اگر دوست دارید کمی در زیر آب برای خودتان بگردید، می‌توانید تجهیزات لازم را از فروشگاه‌های اطراف ساحل کرایه کرده و یا بخرید. گردشگرانی که در فصل‌های مختلف با ساحل کاتا رفته‌اند می‌گویند که آب آن برای موج سواری مناسب است، اما این ساحل را برای خانواده‌هایی که با خودشان کودک دارند، توصیه نمی‌کنند.

اگر برنامه سفر به سواحل تایلند را برای پاییز تدارک دیده‌اید، به این موضوع دقت کنید: تایلندی‌ها یک فستیوال به اسم «فستیوال گیاه‌خواران پوکت» دارند و حدودا 10 روز از پاییز به خاطر این فستیوال بسیار شلوغ می‌شود. علاوه بر شلوغی و جمعیت زیاد، این مساله ممکن است روی قیمت‌ها هم تاثیر بگذارد.

سواحل تایلند

حالا که صحبت از جشن و فستیوال شد، با جشن آب تایلند هم آشنا شوید.

نقشه ساحل کاتا را در زیر ببینید:

ساحل آئو نانگ

اگر بخواهیم کل جذابیت ساحل آئو نانگ را در بین سایر سواحل تایلند در یک کلمه خلاصه کنیم، آن کلمه «منظره» است. از شکل سنگ‌ها و صخره‌ها گرفته تا جزایر کوچکی که در افق هستند، همگی نفس شما را در سینه‌تان حبس خواهد کرد. همچنین خوشبختانه، آئو نانگ مکانی پیشرفته و گسترش یافته است و از شهر کرابی به راحتی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. دقیقا به همین دلیل (دسترسی آسان) معمولا نسبت به سایر سواحل تایلند کمی شلوغ‌تر است.

سواحل تایلند

اگر روی موضوع دسترسی و حمل و نقل حساس هستید، حتما نگاهی به راهنمای حمل و نقل عمومی در تایلند بیندازید.

در طول ساحل آئو نانگ، مغازه‌ها و فروشگاه‌های رنگی و متفاوتی وجود دارد، اما یادتان باشد که هیچ کدام از این‌ها یک مرکز خرید بزرگ و مجهز نیستند (یعنی اگر خرید مهم‌تری دارید حتما از شهر انجام بدهید). ساحل آئو نانگ هر چیزی که در خرید کم دارد را در ورزش‌های آبی جبران می‌کند.

سواحل تایلند

از جت اسکی، غواصی و موج سواری گرفته تا زیپ لاینی که در امتداد یک جنگل سرسبز و استوایی است، اصلا اجازه نمی‌دهند که شما حوصله‌تان حتی یک دقیقه هم سر برود. در ضمن اگر اهل صخره نوردی هم هستید، می‌توانید این جا از صخره نوردی لذت ببرید، اما اگر به دنبال جایی برای صخره‌ نوردی جدی هستید، به همان بهشت صخره نوردها بروید که قبلا در همین راهنمای سواحل تایلند دیدیم.

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.